Hakkımızda
Dalgıç Zeytin ve Zeytinyağlarının kurucusu İlhan DALGIÇ ilk olarak 2001 yılında kardeşiyle birlikte işe başlamıştır. 2005 yılında ayrılarak Dalgıç Zeytin ve Zeytinyağı olarak yollarına devam etmeye başlamıştır.

Dalgıç Zeytinyağı 2001 yılında toptancılık ile başladığı işletmeye, 2005 yılında perakende sektörüyle butik işletme olarak 15 yıldır devam etmektedir. Butik işletme olduğu için Türkiye geneline ve daha çok bireysel hizmet vermektedir. Ürünlerimizi Türkiye’nin her yerine göndermekteyiz. Ancak ticaretin çoğunluğu İstanbul ili içinde olmakta ve ürünlerimiz göndermekteyiz. Ürünlerimizi tüketicilerimize dönemsel olarak yılın belli bölümlerinde kendi aracımız ve bireysel vb.. internet sitemizden yapılan alışverişlerde 2-3 işgünü içinde kargo yoluyla ulaştırmaktayız.

Dalgıç Zeytin, eşsiz tat ve kokuya sahip zeytinyağlarını;Çanakkale, Bayramiç, Ezine bölgesinde kaz dağlarının temiz havasında, verimli topraklarında yetişen en iyi zeytinlerinden, modern teknoloji ile donatılmış tesislerinde elde etmektedir. Zeytinlerimizi fabrikasyon işleme tabi tutmadan en doğal şekliyle zeytinyağı haline getirmekteyiz...
   
   
Sofralık yeşil zeytinlerimiz Ekim ayının 15’den itibaren toplanmaya başlamaktayız. Eti sert olan zeytin çeşitleri
kullanılır. Zeytinlerimizi kalibre makinayla ayırarak çizme ve kırma olarak hazırlarız. Çizme zeytindemÇizilen zeytinler su dolu kaplara doldurulur ve su her gün veya gün aşırı değiştirilir. Bu işlem zeytindeki acı tat kaybolana kadar sürer daha sonra tuz ve limontuzu koyarak 15 gün bekletip yenmeye hazır hale getirmekteyiz. Ekşimsi tadıyla sofralarımıza lezzet katar.

Siyah zeytinleri aralık ayında hasat etmeye başlarız. Sağlam zeytinler temizlenir, yıkanır ve sele, sepet veya tahta sandıklar içerisine 100 kg zeytine 15 kg iri tuzlardan olmak üzere bir kat tuz, bir kat zeytin istiflenir. Kabın ağzı uygun bir bezle kapatılır. Kaplar birkaç günde bir, ters-yüz, sağ-sol yapılarak tanelerin tuzla iyice temas etmesi sağlanır. Taneler tuzun etkisiyle suyunu salar. Bu şekilde 3-4 hafta da zeytinlerin acı tadı giderilir. Sadece tuz ile en az 6-9 ay bekleterek yeme olgunluğuna ulaşmış olur. Tüketiciye zeytinlerimizi yağlı, sele ve salamura çeşitleri olarak sunmaktayız.

Zeytinyağlarımızı kasım ayında yeşil ve pembemsi zeytinlerin karışımından erken hasat olarak elde etmekteyiz. Erken hasat yağlarımızın rengi yeşilimsi tondadır. Aralık ayında da siyahlaşmış zeytinden normal hasat elde etmekteyiz. Zeytinlerimizi yağ haline getirirken sıcaklık derecesini minimuma çekiyoruz. 40 derece ile yapılan sıkımı biz Dalgıç Zeytinyağı olarak 25 dereceye kadar düşürerek yapıyoruz. Böylece damak zevkine daha çok hitap eden daha lezzetli zeytinyağı üretiyoruz.

Dalgıç Zeytin ve Zeytinyağı kurulduğu günden itibaren zeytinyağının en doğalını eşsiz tadı, kalitesi ve kokusuyla tüketicisine sunmaktadır ve sunmaya devam edecektir. Referansımız yıllardır ürünlerimizi kullanan yeni tüketicilerin aramıza katılmasına vesile olan müşterilerimizdir...

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.